Распродадено
(Outlet) REVUELE VITANORM C+ENERGY Delicate Peeling-Gommage for face 80ml

(Outlet) REVUELE VITANORM C+ENERGY Delicate Peeling-Gommage for face 80ml

95 ден.239 ден.
Потребни наградни поени: 186
Производител: Revuele
Шифра на производ: 903103
Достапност: In Stock
Количина:

REVUELE VITANORM C Пилирање на лицето - Активирање на енергијата на клетките

3 во 1- пилинг,ексфолиант,маска за сите типови кожа со витамин Ц, екстракти од ананас и папаја + бела глина

  • Со (AHA) киселини и фитоензими
  • Чистење, регенерација и реставрација
  • Активирање на енергијата на клетките
  • Природен изглед на кожата


Овој интелигентен производ е развиен за да има три дејства: деликатен пилинг, меки ексфолијации и маска за обновување.
нежно длабоко чистење, нежен пилинг и зајакната дермална исхрана, која не бара дополнителни навлажнувачки третмани после нанесување.

Плодовите AHA-киселини во овој производ го подобруваат микро-релјефот на кожата, имаат и антиоксидантни дејства и ја стимулираат колагенската синтеза во слоевите на дермисот.

Фитоензимите од ананас и папаја омекнуваат длабоки брчки, постепено ги осветлуваат пигментираните дамки, регенерираат, промовираат детоксификација на кожата, ја регулираат масленоста на кожата и ги намалуваат ефектите на акните.

Белата глина ја измива кожата, смирува, ги намалува порите и го завршува третманот за чистење.

ПРИМЕНА: нанесете 1-2 пати неделно дебел слој од производот на малку влажна кожа на лицето, освен површината околу очите. Масажа со лесни кружни движења за 5-7 минути. Темелно исплакнете со вода.

Состојки: Aqua, Kaolin, Paraffinum Liquidum, Titanium Dioxide, Stearic Acid, Propylene Glycole, Pumice, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Ceteareth-20, Ananas Sativus Fruit Extract, Caprica Papaya Fruit Extract, Phenoxyethanol, Lactic Acid, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Parfum.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele (Outlet) REVUELE VITANORM C+ENERGY Delicate Peeling-Gommage for face 80ml REVUELE VITANORM C Пилирање на лицето - Активирање на енергијата на клетките 3 во 1- пилинг,ексфолиант,маска за сите типови кожа со витамин Ц, екстракти од ананас и папаја + бела глина Со (AHA) киселини и фитоензими Чистење, регенерација и реставрација Активирање на енергијата на клетките Природен изглед на кожата Овој интелигентен производ е развиен за да има три дејства: де.. Category: Product #: 903103 Regular price: 95 ден. 239
95
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341