JUST Salicylic Acid 30ml
  • JUST Salicylic Acid 30ml
  • JUST Salicylic Acid 30ml

JUST Salicylic Acid 30ml

319 ден.
Производител: REVOX
Шифра на производ: 101395
Достапност: На залиха
Количина:

JUST Salicylic Acid 30 ml Салицилна киселина

Салицилна киселина добиена од природни извори: кора од врба, зимзелени листови и кора од слатка бреза. Ефикасен природен ексфолијант, кој делува во најпроблематичните пори на мрсна кожа. Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, како и вишокот на себум. Ги намалува порите, го подобрува тенот како и целукупната свежина на кожата. 

Се препорачува за помрсна кожа, како и за проблематична кожа склона кон акни и мозолчиња

 

Употреба: ден ноќ   

Забелешка: Можна е  индивидуална нетолеранција на производот. Доколку се појават несакани ефекти, прекинете ја употребата.

 

ЗА МРСНА КОЖА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Niacinamide 10%

JUST Peptides 10%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Salicylic Acid

JUST Niacinamide 10%

JUST Peptides 10% 

ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА/КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ, МОЗОЛЧИЊА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Peptides 10%

JUST Niacinamide 10%

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Salicylic Acid

JUST Niacinamide 10%

JUST Hyaluronic Acid 5%

ЗА ЗРЕЛА КОЖА/ ВОЗРАСНА ПОПУЛАЦИЈА

УТРО: после чистење на лицето / пред нанесување креми

JUST Niacinamide 10%

JUST Coenzyme Q10

JUST Blend Oil

ВЕЧЕР: после чистење на лицето

JUST Salicylic Acid

JUST Coenzyme Q10

JUST Blend Oil

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2022. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341

REVOX JUST Salicylic Acid 30ml JUST Salicylic Acid 30 ml Салицилна киселина Салицилна киселина добиена од природни извори: кора од врба, зимзелени листови и кора од слатка бреза. Ефикасен природен ексфолијант, кој делува во најпроблематичните пори на мрсна кожа. Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, како и вишокот на себум. Ги намалува порите, го подобрува тенот како и целукупната свежина .. Category: Product #: 101395 5 1 5 stars, based on 4 reviews Regular price: 319 ден. 319 Available from: torba.mk