Дневна крема за интензивна хидратација на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 50ml
  • Дневна крема за интензивна хидратација на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 50ml

Дневна крема за интензивна хидратација на кожата на лицето REVUELE Hydra Therapy 50ml

298 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 100305
Достапност: На залиха
Количина:

ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ  ДЕН, со SPF15, УВ филтри кои ја заштитуваат кожата од УВ зраците и спречуваат предвремено стареење на кожата. Комбинација од хидроманил кој го зголемува нивото на колаген + шеа путер кој изобилува со провитамин А и витамин Е и овозможуваат моќна УВА/УВБ заштита, ја штитат кожата од надворешните влијанија, спречуваат сушење, ја одржуват/враќаат влажноста на кожата и ја прават кожата кадифено мека.

Одговара на сите типови кожа, а особено на сува и зрела кожа. Лесна текстура, без мрсни траги ЗА ЛИЦЕ, ВРАТ И ДЕКОЛТЕ

Употреба: ден   

  • На чисто и суво лице, нанесувајте мала количина крем на лицето, вратот и деколтето секое утро
  • Избегнувајте го регионот околу очите
  • Втријте го кремот на лицето со кружни движења
  • Пред да нанесете шминка, оставете го кремот на лицето 5 минути додека не се апсорбира целосно

Состав : Aqua, Cetearyl Alcohol, Octocrylene, Glycerin, Glyceryl Stearate, Polysorbate-20, Cyclopentasiloxane, Ceteareth-20, Hydrolyzed Ceasalpinia Spinosa Gum, Ceasalpinia Spinosa Gum, Phenoxyethanol, Butyrospermum Pakii (Shea) Butter, Titanium Dioxide, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Disodim EDTA, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, BHT, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2020. UKION SHOPS