Распродадено
HADA LABO WHITE-LOTION No 1-SUPER HYDRATOR 150ml
  • HADA LABO WHITE-LOTION No 1-SUPER HYDRATOR 150ml
  • HADA LABO WHITE-LOTION No 1-SUPER HYDRATOR 150ml

HADA LABO WHITE-LOTION No 1-SUPER HYDRATOR 150ml

1.090 ден.
Потребни наградни поени: 924
Производител: Hada Labo Tokyo
Шифра на производ: 44969
Достапност: In Stock
Количина:

ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ

Лесен, воденест гел, комбинација од 3 типа хијалуронска киселина кој инстантно продира дури во подлабоките слоеви на кожата и го активира и стимулира и природниот процес на хидратација. Со формулата LOCK-in-Moist, молекулите од хијалуронската киселина подолго се задржуваат во сите слоеви на кожата- 150 мл

Состав : Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Glycerin Hydrolyzed Hyaluronic Acid, PPG-10 Methyl Glucose Ether, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate

 

Lotion No.1 - Super Hydrator

See Movie
BESTSELLER IN JAPAN – SOLD EVERY 2 SEC!


JAPANESE SUPER HYDRATING LOTION FOR FREQUENT USE, ALSO ON MAKE-UP

A light gel which penetrates the skin within seconds. Contains deeply moisturising active ingredients, including Super Hyaluronic AcidTM.  The LOCK-in-MOIST formula seals water inside the skin, preventing its evaporation. Counteracts the formation of wrinkles.

Suitable for sensitive skin.

Lotion No.1 - Super Hydrator

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2020. UKION SHOPS