Распродадено
Хидратантeн крем за лице REVUELE Hemp me! Facial Cream 50ml

Хидратантeн крем за лице REVUELE Hemp me! Facial Cream 50ml

123 ден.307 ден.
Производител: Revuele
Шифра на производ: 101197
Достапност: In Stock
Количина:

Хидратантeн крем за лице составен од ладно цедено масло од семе од коноп, шеа путер и алое вера. Бидејќи сите состојки се ладно цедени, тоа значи дека се задржани сите природни состојки, кои го прават овој крем  вистински еликсир, кој може толку многу да понуди. Семето од коноп, ги содржи буквално сите аминокиселини и есенцијални масни киселини кои се неопходни за виталност на лицето.

Дополнително, шеа путерот ја регенерира и штити кожата од надворешни агенси, а Алое Вера помага брзо да се отстранат мртвите клетки, со што се стимулира обновувањето на здрава кожа. Нејзиното изобилство со минерали, како што се: калциум, фосфор, калиум, цинк, магнезиум и бакар, помага кожата интензивно да се нахрани.

СостојкиWater / Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Dimethylsiloxane, Hemp Seed Oil / Cannabis Sativa Seed Oil, Shea Butter / Butyrospermum Parkii Butter, Aloe Vera Extract / Aloe Barbadensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Fragrance / Parfum, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Hexyl Cinnamal.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Revuele Хидратантeн крем за лице REVUELE Hemp me! Facial Cream 50ml Хидратантeн крем за лице составен од ладно цедено масло од семе од коноп, шеа путер и алое вера. Бидејќи сите состојки се ладно цедени, тоа значи дека се задржани сите природни состојки, кои го прават овој крем  вистински еликсир, кој може толку многу да понуди. Семето од коноп, ги содржи буквално сите аминокиселини и есенцијални масни киселини кои се неопходни за виталност на лицето. Дополните.. Category: Product #: 101197 5 1 5 stars, based on 2 reviews Regular price: 123 ден. 307
123
Available from: torba.mk

За нас

Прва и најголема Е-продавница за квалитетна козметика во Македонија. Во ова брзо и активно време, ова е одлична можност за електронско купување. Предноста освен во заштедување на време, е и одличниот преглед на сите производи, детално опишани со нивните карактеристики. Голем избор на козметика од различни брендови, во кои нема шанси да не се препознаете.

КОНТАКТ

  • 070 / 244 466
  • info@torba.mk

FACEBOOK

torba.mk © 2024. UKION SHOPS

Институт Органика ДООЕЛ | ул. Влае 87, 1000 Скопје
Тел : +389 (0)70 244 466 | e-mail : info@torba.mk
ЕМБС: 7002220 | ЕДБ : MK4080014548341